Toivo tuotetta lähi-Alkoosi: alkotoive.fi

When cool is not enough… be Cooler

Coolerit ovat vodkapohjaisia, luonnon omilla aromeilla maustettuja juomasekoituksia. Monelle Viron matkailijalle nämä saattavat jo olla tuttuja sillä siellä ne ovat saavuttaneet siellä huiman suosion paikallisten ja matkailijoiden keskuudessa.

Mikä näistä sitten tekee niin erityisiä? No ensinnäkin Coolerit eivät ole esanssisia ja äkkimakeita vaan nimenomaan luonnon omia aromeja sisältämiä raikkaita juomia. Niiden matala alkoholiprosentti (4%) tekee niistä loistavia seurustelujuomia sellaisenaan tai pidentämään muita juomasekoituksia. Eikä tässä vielä kaikki - ne ovat lisäksi laktoosittomia, gluteenittomia ja vegaanisia.

Mihin Coolerit sopivat erityisen hyvin?

No after-saunaan tietenkin!

Siihen suomalaisten pyhään hetkeen, jonka viettämiseen kuuluu eittämättä kylmä juoma. Perinteisesti kylmän juoman paikkaa pitää saunaolut, mutta rajat on tehty rikottaviksi. Coolerit toimivat hämmentävän täydellisesti tässä vaativassa tehtävässä. Jääkylmä, ei-liian-makea, luonnollisen makuinen juoma ja after-sauna. Se on siinä!

Kokeile myös after-work, after-ski, after-water-ski, after-hours, after-dinner... Coolerista on moneen tilanteeseen.

Mistä Coolereita saa?

Cooler-juomasekoituksia on Suomessa tarjolla neljää eri makua - Tropical Orange, Black Cherry, Strawberry ja Blackcurrant. Coolerit ovat saatavilla valikoiduista K-ruokakaupoista.

Mitä Coolerit sisältävät?

Tropical Orange Cooler

Mehukkaan ja kirpsakan veriappelsiinin makuinen viilentäjä

Suositusvähittäishinta 2,55€ (sis.pantin)

Ravintosisältö / 100ml:

Energia: 210 kJ/50 kcal

Sokeri: 7 g

Rasva: 0 g

Proteiini: 0 g

Alkoholi: 4%

Black Cherry Cooler

Juuri niin ihanan kirsikkainen maku, ettei voi erehtyä!

Suositusvähittäishinta 2,55€ (sis.pantin)

Ravintosisältö / 100ml:

Energia: 227 kJ/54 kcal

Sokeri: 8 g

Rasva: 0 g

Proteiini: 0 g

Alkoholi: 4%

Strawberry Cooler

Koko kesä ja kaikki sen raikkaat mansikat yhdessä pullossa!

Suositusvähittäishinta 2,55€ (sis.pantin)

Ravintosisältö / 100ml:

Energia: 218 kJ/52 kcal

Sokeri: 7,5 g

Rasva: 0 g

Proteiini: 0 g

Alkoholi: 4%

Blackcurrant Cooler

Raikas, marjaisa mustaherukkajuoma vodka-twistillä. Se on nam!

Suositusvähittäishinta 2,55€ (sis.pantin)

Ravintosisältö / 100ml:

Energia: 218 kJ/52 kcal

Sokeri: 7,5 g

Rasva: 0 g

Proteiini: 0 g

Alkoholi: 4%

Tilaa Viikon Viini sähköpostiisi!

Joka keskiviikko viini-ammattilaisen suositus sinulle ilmaiseksi!

  • Joka viikko uusi viinisuositus
  • Löydä mahtavia viinielämyksiä
  • Maistoitko viikon viiniä? Jaa maku-
kokemuksesi edellisviikon viinistä!

    Tutustu tietosuojaselosteeseen. Voit peruttaa liittymisen koska tahansa, eikä se sido sinua mihinkään.

    Hienoa! 
Kerro vielä halutessasi muutama sananen itsestäsi.

    Haluamme oppia tuntemaan sinut ja mieltymyksesi hieman paremmin. Näin voimme suositella jatkossa juuri sinun makuusi sopivia viinejä ja ruokapareja.

      Kiitos! Lähetämme jatkossa Viikon Viinin sinulle joka keskiviikko sähköpostiisi.

      Ota @viikonviini seurantaan myös Instagramissa, ja saat viinisuositukset myös omaan fiidiisi.