Crafter's Aromatic Flower Gin

Tyylikäs ja väriä vaihtava, hieman jäännössokeria sisältävä upea cocktail gin

46,99€
70 cl

Lisätiedot

KierrekorkkiKierrekorkki

Käyttövinkit ja ruokasuositukset

Omiaan juomasekoituksissa (esim. Aromatic Flower Collins) tai perinteisesti laadukkaan tonicin kanssa sekoitettuna (tällöin väri muuttuu vaaleanpunaiseksi!). Tarjoile Flower Gin Tonic appelsiininsiivun kera.
Livikon historia ulottuu yli 100vuoden päähän, ja tislaus on heillä veressä! Crafter’s Aromatic Flower Gin on kuparipannutislattu, korkealaatuinen artesaanigin. Päämausteina mesiangervo ja ruusunmarja sekä 10 muuta aromaattista kasviuutetta. Master Distiller Anna Kaur kokeili useampaa eri reseptiä, ja vasta tämä 38. toteutettiin.
Kellertävä, makeahko, pehmeä, katajanmarjainen, sitruksinen, kukkainen
Jaa
Tulosta

Tuottajan tarina

AS Liviko on virolainen, yli 122-vuotias dynaaminen alkoholittomien ja alkoholipitoisten juomien valmistaja ja jakelija. Yhtiö on kuuluisa varsinkin meille suomalaisille Vana Tallinn- ja Metsmaasika-likööreistä, joista ensimmäinen näki päivänvalon jo v. 1960. Livikosta tuli osakeyhtiö 1995 ja nykyisin yhtiön omistaa NG Investeeringud, joka on yksi johtavista virolaisista sijoitusyhtiöistä. Konsernin muihin omistuksiin kuuluvat mm. Kaubamaja-tavaratalot. Nykyisin Livikon tunnetuimmat tuotteet ovat likööreiden lisäksi Crafter’s Gin sekä luomuvodka Hõbe.

Tuottaja

Liviko

Rypäleet

Sokerit

20 g/l

Alkoholi

44.3%

Pakkaus

Lasi

Suljentatyyppi

Kierrekorkki

Alkon tuotenumero

951037

Alueluokitus

Makutyyppi

Tutustu myös näihin

Crafters London Dry Gin 4cl
3,19 €
alko
Ginit
4 cl
Viro
41,95 €
alko
Ginit
Kuiva
70 cl
Ranska
Oath Gin
39,98 €
alko
Ginit
Kuiva
50 cl
Bathtub Gin Old Tom 50cl
39,99 €
alko
Ginit
50 cl
Englanti
Gibsons Pink Gin 70cl
23,65 €
alko
Ginit
70 cl
Englanti
46,99 €
alko
Ginit
70 cl
Viro